Ochrana života a zdravia.

Vyhodnotenie účelového cvičenia.

V piatok, 6.9.2024, sme  sa venovali učivu Ochrana života a zdravia. Na realizáciu tohto učiva sme využili účelové cvičenia. Začali sa dvoma hodinami teoretickej prípravy v triedach pod vedením triednych učiteľov. Pred začiatkom veľkej prestávky sme uskutočnili evakuáciu s nástupom na antukovom ihrisku, kde boli žiaci oboznámení s ďalšími úlohami. Triedy štartovali v sedemminútových intervaloch,  presúvali sa v priestoroch športového areálu a priľahlého parku na jednotlivé stanovištia, na ktorých plnili úlohy v odhade vzdialenosti, topografii, hode granátom na cieľ, zdravotnej prípravy a v streľbe zo vzduchovky. Za nesprávne zodpovedané úlohy im bola pripísaná časová strata. Najúspešnejšími boli na prvom mieste 8.A trieda,  na druhom mieste 6.A trieda a tretia skončila 7. A trieda.

Na záver sme mohli konštatovať:

-všetky triedy pristúpili k úlohám s veľkým úsilím a snahou

-všetci žiaci boli po skončení ÚC zdravotne v poriadku

-mali sme veľmi dobré počasie- teplo bolo spríjemnené slabým vetríkom.